شارژ کارتریج پرینتر

با پیشرفت تکنولوژی در صورت اتمام تونر یا جوهر کارتریج نیازی به تهیه کارتریج جدید نیست؛ شما می توانید کارتریج خود را به مراکز استاندارد شارژ کارتریج بسپارید و از این راه از هر کارتریج مدت بیشتری استفاده کنید. شارژ کارتریج بیشتر در پرینتر لیزری انجام می شود و در مورد پرینترهای جوهرافشان این کار توصیه نمی شود. همچنین باید بدانید هر کارتریج پس از چند بار شارژ دیگر قابل استفاده نیست و باید کارتریج جدید جایگزین آن شود.

بیشتر بخوانید: شارژ کارتریج چیست و چگونه انجام می‌شود؟

بیشتر بخوانید: قیمت شارژ کارتریج به چه عواملی بستگی دارد؟

کارتریج پرینتر

یکی از اصلیترین اجزای هر دستگاه پرینتر، کارتریج آن است. کارتریج در واقع نام مخزنی است که در آن تونر یا جوهر قرار می گیرد. بدون تونر یا جوهر دستگاه شما قادر به چاپ اسناد شما نیست. معمولا در پرینتر لیزری از کارتریج تونر و در پرینتر جوهرافشان از کارتریج جوهر استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: کارتریج چیست؟ کارتریج تونر و کارتریج جوهر

بیشتر بخوانید: قطعات سازنده کارتریج‌ لیزری و جوهرافشان

آیا می توان شارژ کارتریج را در منزل یا محل کار انجام داد؟

ممکن است فکر کنید میتوانید به تنهایی کارتریج‌های خود را شارژ کنید اما خوب است بدانید که این کار نیاز به مهارت و ابزارهایی دارد که ممکن است در دسترس همه نباشد ضمن اینکه امروزه درصد زیادی از کارتریج‌ها دارای چیپست مخصوص به خود هستند که پس از هر بار شارژ باید تعویض گردد در غیر اینصورت دستگاه شما خطای Install toner را نشان خواهد داد و قادر به چاپ نخواهد بود. همینطور ممکن است هنگام شارژ کارتریج، نیاز باشد که درام یا مگنت نیز تعویض شود.

بیشتر بخوانید: مشکلات رایج بعد از شارژ کارتریج پرینتر لیزری و جوهرافشان

بیشتر بخوانید: تفاوت کارتریج طرح و کارتریج اصل

اگر بخواهیم چند تا از ابزارهای مورد نیاز در این پروسه را به شما معرفی کنیم می توان به ابزار مکنده تونر، پیچ‌گوشتی مخصوص، فرچه و دستگاه وکیوم اشاره کرد که از هر کدام در طول پروسه استفاده می شود و نبود هرکدام باعث آسیب رساندن به کارتریج یا اختلال در عمل شارژ می شود.

شما با سپردن کارتریج خود به یک مرکز قابل اعتماد می توانید طول عمر کارتریج خود را افزایش داده و بهترین کیفیت دستگاه چاپ خود را شاهد باشید. جهت اینکار می توانید با ما از طریق تلفن یا واتساپ در تماس باشید.