شارژ کارتریج چیست؟

یکی از اصلیترین اجزای هر دستگاه چاپگر، کارتریج آن میباشد. کارتریج در واقع نام مخزنی است که در آن تونر یا جوهر قرار میگیرد. 

بدون تونر یا جوهر دستگاه شما قادر به چاپ اسناد شما نیست. معمولا در چاپگرهای لیزری از تونر و در چاپگرهای جوهری از جوهر استفاده میشود. با پیشرفت تکنولوژی در صورت اتمام تونر یا جوهر نیازی به تهیه کارتریج جدید نیست؛ شما میتوانید کارتریج خود را به مراکز استاندارد شارژ کارتریج بسپارید و از این راه از هر کارتریج مدت بیشتری استفاده کنید. شارژ کارتریج بیشتر در پرینترهای لیزری انجام میشود و در مورد دستگاههای جوهری توصیه نمیگردد. همچنین باید بدانید هر کارتریج پس از چند بار شارژ دیگر قابل استفاده نیست و باید کارتریج جدید جایگزین آن شود.

آیا میتوان شارژ کارتریج را در منزل یا محل کار انجام داد؟

ممکن است فکر کنید میتوانید به تنهایی کارتریج های خود را شارژ کنید اما خوب است بدانید که این کار نیاز به مهارت و ابزارهایی دارد که ممکن است در دسترس همه نباشد ضمن اینکه امروزه درصد زیادی از کارتریجها دارای چیپست مخصوص به خود هستند که پس از هر بار شارژ باید تعویض گردد در غیر اینصورت دستگاه شما خطای Install toner را نشان خواهد داد و قادر به چاپ نخواهد بود.

اگر بخواهیم چند تا از ابزارهای مورد نیاز در این پروسه را به شما معرفی کنیم میتوان به ابزار مکنده تونر، پیچگوشتی مناسب، فرچه، وکیوم و … اشاره کرد که از هر کدام در طول پروسه استفاده میشود و نبود هرکدام باعث آسیب رساندن به کارتریج یا اختلال در عمل شارژ میشود.

شما با سپردن کارتریج خود به یک مرکز قابل اعتماد میتوانید طول عمر کارتریج خود را افزایش داده و بهترین کیفیت دستگاه چاپ خود را شاهد باشید.