پرینتر رنگی و پرینتر چاپ عکس

در این صفحه شما می‌توانید تمامی پرینترهای رنگی لیزری با برند HP و همچنین پرینتر رنگی جوهرافشان با برند Canon موجود در شرکت آوا فرهنگ آریا را مشاهده کنید. این چاپگرها در 2 مدل تک کاره و چند کاره موجود بوده و امکان پرینت عکس و اسناد با بالاترین کیفیت را برای شما فراهم می‌آورند. البته باید خاطرنشان کرد، اگر به دنبال پرینتر چاپ عکس هستید، نوع جوهرافشان گزینه بهتری بوده و پرینترهای لیزری اغلب برای چاپ متون مختلف نظیر اسناد اداری به کار گرفته می‌شوند.

قیمت پرینتر رنگی در فروشگاه آنلاین آوا فرهنگ، رقابتی و به روز بوده و می‌توانید چاپگر رنگی مد نظر خود به صورت آنلاین و با بهترین قیمت خریداری کنید.

در حال نمایش 34 نتیجه

Canon PIXMA MG2540 پرینتر رنگی چند کاره جوهر افشان کانن

تماس بگیرید
پرینتر جوهرافشان کانن سه کاره رنگی با کارتریج جوهری

Canon PIXMA iX6840 پرینتر رنگی چند کاره جوهر افشان کانن

تماس بگیرید
پرینتر جوهرافشان کانن A3 سه کاره رنگی با کارتریج جوهری

Canon PIXMA G4411 پرینتر رنگی چند کاره جوهر افشان کانن

تماس بگیرید
پرینتر جوهرافشان کانن چهار کاره رنگی با مخزن جوهر تانکی قابل شارژ و چاپ عکس بدون حاشیه

Canon PIXMA G3411 پرینتر رنگی چند کاره جوهر افشان کانن

تماس بگیرید
پرینتر جوهرافشان کانن سه کاره رنگی با مخزن جوهر تانکی قابل شارژ و چاپ عکس بدون حاشیه

Canon PIXMA G2415 پرینتر رنگی چند کاره جوهر افشان کانن

تماس بگیرید
پرینتر جوهرافشان کانن سه کاره رنگی با مخزن جوهر تانکی قابل شارژ و چاپ عکس بدون حاشیه

Canon PIXMA G1420 پرینتر رنگی تک کاره جوهر افشان کانن

تماس بگیرید
پرینتر جوهرافشان کانن تک کاره رنگی با مخزن جوهر تانکی قابل شارژ و چاپ عکس بدون حاشیه

Canon PIXMA G1411 پرینتر رنگی تک کاره جوهر افشان کانن

تماس بگیرید
پرینتر جوهرافشان کانن تک کاره رنگی با مخزن جوهر تانکی قابل شارژ و چاپ عکس بدون حاشیه

Canon PIXMA G640 پرینتر رنگی چند کاره جوهر افشان کانن

تماس بگیرید
پرینتر جوهرافشان کانن سه کاره رنگی با مخزن جوهر تانکی قابل شارژ و چاپ عکس بدون حاشیه

Canon PIXMA G540 پرینتر رنگی تک کاره جوهر افشان کانن

تماس بگیرید
پرینتر جوهرافشان کانن تک کاره رنگی با مخزن جوهر تانکی قابل شارژ و چاپ عکس بدون حاشیه

HP Color LaserJet Pro MFP M479fdw پرینتر چند کاره رنگی لیزری اچ پی

315,000,000 ریال
پرینتر لیزری اچ پی چهارکاره رنگی

HP Color LaserJet Pro MFP M281fdn پرینتر چند کاره رنگی لیزری اچ پی

تماس بگیرید
پرینتر لیزری اچ پی چهار کاره رنگی

HP Color LaserJet Pro MFP M183fw پرینتر چند کاره رنگی لیزری اچ پی

203,000,000 ریال
پرینتر لیزری اچ پی چهار کاره رنگی با فای فای

HP Color LaserJet Enterprise M555dn پرینتر رنگی تک کاره لیزری اچ پی

370,000,000 ریال
پرینتر لیزری اچ پی تک کاره رنگی

HP Color LaserJet Pro M255dw پرینتر رنگی تک کاره لیزری اچ پی

157,000,000 ریال
پرینتر لیزری اچ پی تک کاره رنگی با قابلیت چاپ دورو و وای فای

HP Color Laserjet Pro CP5225n پرینتر رنگی تک کاره لیزری اچ پی

تماس بگیرید
پرینتر لیزری اچ پی تک کاره رنگی A3

HP Color Laserjet pro MFP 179fnw پرینتر چند کاره رنگی اچ پی

تماس بگیرید
پرینتر لیزری اچ پی چهارکاره رنگی

HP Color Laserjet pro MFP 178nw پرینتر چند کاره رنگی اچ پی

تماس بگیرید
پرینتر لیزری اچ پی سه کاره رنگی

HP Color Laserjet 150a پرینتر رنگی تک کاره لیزری اچ پی

129,000,000 ریال
پرینتر لیزری اچ پی تک کاره رنگی

به خوبی می‌دانیم که برای خرید پرینتر رنگی به دلیل متنوع بودن مدل‌ها، همواره سردرگمی‌هایی وجود دارد. از همین‌رو توصیه می‌کنیم قبل از بررسی مدل‌ها، برخی از مهم‌ترین فاکتورهایی که باید مورد توجه قرار دهید را مطالعه کنید. حواستان باشد که پرینترها یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای موجود در دفاتر هستند و باید متناسب نیاز مجموعه خریداری شوند. از همین‌رو نکات مهمی که قبل از خرید چاپگر رنگی باید بدانید را دست کم نگیرید.

تکنولوژی چاپ پرینتر رنگی

تکنولوژی چاپ در پرینترهای رنگی به روش‌های مختلفی اشاره دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان تصاویر و متون را بر روی کاغذ یا سایر مواد چاپ کرد. دو نوع اصلی تکنولوژی چاپ در پرینترهای رنگی عبارتند از جوهرافشان و لیزری که باید هنگام خرید پرینتر و چاپگر مورد توجه قرار گیرد.

پرینتر رنگی جوهرافشان

پرینترهای جوهرافشان با پاشیدن قطرات ریز جوهر بر روی کاغذ کار می‌کنند. این قطرات جوهر از نازل‌های بسیار ریزی که در هد چاپ قرار دارند، خارج می‌شوند. این نوع پرینترها قادر به تولید چاپ‌های با کیفیت بالا با رنگ‌های زنده و جزئیات دقیق هستند، که آن‌ها را برای چاپ عکس و گرافیک‌های رنگی ایده‌آل می‌سازد. با این حال، حواستان باشد که هزینه استفاده از جوهر بالاست و برای دفاتر که حجم چاپ بالایی دارند، گزینه مناسبی به شمار نمی‌آید!

پرینتر رنگی لیزری

پرینترهای لیزری از تکنولوژی الکتروفتوگرافی استفاده می‌کنند، که از یک پرتو لیزر برای انتقال یک تصویر مثبت به یک درام فتوکنداکتیو استفاده می‌کند. سپس پودر تونر (که ماده رنگی است) به قسمت‌هایی از درام که توسط لیزر نورانی شده‌اند، جذب می‌شود و پس از آن به کاغذ منتقل و با حرارت و فشار ثابت می‌شود. پرینترهای لیزری برای حجم چاپ بالا و متن مناسب‌تر هستند، زیرا سرعت چاپ بالاتر و هزینه‌های تونر در بلندمدت پایین‌تر از جوهر پرینترهای جوهرافشان است. با این حال، ممکن است در چاپ رنگ‌های زنده و جزئیات دقیق عکس، کارآیی پایین‌تری داشته باشند.

در نهایت، انتخاب بین پرینتر جوهرافشان و لیزری بستگی به نیازها، حجم چاپ، و بودجه شما دارد. برای راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کاربری پرینتر رنگی

منظور از کاربری در پرینترهای رنگی به تعداد و نوع عملکردهایی اشاره دارد که یک پرینتر می‌تواند انجام دهد. این مشخصه می‌تواند تعیین کننده اصلی در انتخاب پرینتر برای مصارف خانگی، دفتری یا تجاری باشد. از همین‌رو باید بدانید پرینترها می‌توانند تک‌کاره، سه‌کاره، یا چهارکاره باشند که در زیر به شرح آن‌ها می‌پردازیم:

پرینتر رنگی تک کاره

پرینترهای تک‌کاره فقط یک وظیفه اصلی دارند و آن چاپ مستندات است. این نوع پرینترها برای کاربرانی که تنها به دنبال چاپ متون یا تصاویر بدون نیاز به عملکردهای اضافی هستند، مناسب است. پرینترهای تک‌کاره معمولاً قیمت پایین‌تری نسبت به مدل‌های چندکاره دارند.

پرینتر رنگی چندکاره

پرینترهای چندکاره، که به آن‌ها دستگاه‌های پرینتر همه‌کاره (All-in-One) نیز گفته می‌شود، دستگاه‌هایی هستند که چندین قابلیت اصلی مرتبط با مدیریت اسناد و تصاویر را در یک واحد ارائه می‌دهند. عملکردهای رایج در پرینترهای چندکاره عبارتند از: چاپ، اسکن، کپی و فکس که افراد براساس نیاز خود برای خرید این چاپگرها اقدام می‌کنند. این چاپگرها مزایای زیادی دارند که می‌توان به مواردی نظیر صرفه‌جویی در فضا، کاهش هزینه و حتی سهولت استفاده اشاره کرد. معمولا هم برای محیط‌های کاری که مدیریت اسناد در آنها از اهمیت بالایی برخوردار است، گزینه مناسبی به شمار می‌آید.

پرینترهای سه‌کاره قابلیت انجام سه وظیفه مختلف مانند چاپ، کپی، و اسکن را دارند. برخی مدل‌ها ممکن است قابلیت‌های اضافی مانند فکس را نیز ارائه دهند که به آنها پرینتر چهارکاره می‌گویند. این پرینترها برای دفاتری که به یک دستگاه همه‌کاره نیاز دارند تا بتوانند انواع مختلفی از وظایف دفتری را انجام دهند، مناسب هستند.

 شما می‌توانید هر کدام از انواع پرینترهای رنگی با کاربری‌های متفاوت را در برندهای مختلف نظیر اچ پی و کانن در فروشگاه آوا فرهنگ آریا بیابید.

سایز چاپ یا حداکثر اندازه کاغذ قابل چاپ در پرینتر رنگی

سایز چاپ یا اندازه کاغذ در پرینتر به ابعاد کاغذی که پرینتر قادر به چاپ روی آن است اشاره دارد. پرینترهای رنگی موجود در فروشگاه آوا فرهنگ توانایی چاپ کاغذ در اندازه‌های سری A (A3 و A4) را دارا هستند.

پرینتر رنگی A4

این اندازه محبوب‌ترین سایز کاغذ برای استفاده‌های روزمره مانند چاپ مدارک، نامه‌ها، و اسناد دفتری است.

پرینتر رنگی A3

اندازه A3 دو برابر بزرگ‌تر از A4 است و برای چاپ پوسترها، نقشه‌ها، چارت‌ها و سایر مدارکی که به فضای بیشتری برای نمایش جزئیات نیاز دارند، مناسب است. پرینترهای قادر به چاپ در اندازه A3 معمولاً برای مصارف تخصصی‌تر هستند و نسبت به پرینترهای A4، بزرگ‌تر و اغلب گران‌تر هستند.

بیشتر بخوانید: چه پرینتری برای چاپ عکس مناسب است؟